Spira-Helcinium Heemkring
Boek: Spiere-Helkijn tijdens de Tweede Wereldoorlog
Wie heeft thuis nog oude foto’s, postkaarten of documenten van Helkijn of Spiere liggen? Mogen wij ze even van u lenen en inscannen?
Wij bezorgen ze u zeker vlug en onbeschadigd terug.
'Spiere-Helkijn van 1900 tot 1945' foto's en oude postkaarten
zie: foto's
Tentoonstelling oude postkaarten
In augustus en september 2004 stelde Gaston Delsoir zijn verzameling oude foto’s en postkaarten van Spiere-Helkijn tentoon in de vergaderzaal van sporthal Michelsberg.
Van 27 mei tot 26 juni 2005, organiseerde Spiere-Helkijn samen Anzegem, Avelgem, Deerlijk en Zwevegem een tentoonstelling in het Pompstation in Bossuit met oude postkaarten van de West-Vlaamse Scheldestreek: “Het Dorpsleven in de West-Vlaamse Scheldestreek van 1900 tot 1945”
Liberator
In april 1944 stortte in Spiere de bommenwerper ‘Liberator’ neer.
Georges Kelling, een gepensioneerde Amerikaanse kolonel uit Texas schrijft de geschiedenis neer van deze bommenwerper. Op zaterdag 16 oktober werd hij ontvangen door het schepencollege en de heemkundige kring.
Met o.m. Gaston Delsoir, Philippe Vandecasteele en Pascal Carrette als gids bezocht hij de streek waar de bemanning destijds neerkwam en geholpen werd door het verzet.
zie meer op de website:
Verklaring straatnamen
Kapelletjes in Spiere-Helkijn
De Heemkundige Kring stelt een dossier samen van alle bestaande kapelletjes op onze gemeente. Wij zoeken hiervoor nog
- oude foto’s
- namen van de kapelletjes (vb. Chapelle Ste. Anne)
- geschiedenis rond deze kapelletjes (bouwheer, opdrachten…)
- ev. leuke anekdotes.
